WOOL - owcza wełna jest jest unikatową kombinacją naturalnych właściwości. Wełna merino jest otrzymywana ze specjalnie wyhodowanych owiec w Nowej Zelandii i Australii. Dzięki temu unikalnemu systemowi hodowli wełny, wełna Merino posiada doskonałe właściwości i jest popularnym materiałem do produkcji wysoce wydajnej odzieży termicznej.  

Wyjątkowa struktura materiału pozwala na "wiązanie" powietrza między włóknami. Merino pochłania wilgoć jak żaden inny naturalny materiał - jest w stanie przyjąć około 30% własnej wagi, dzięki czemu skutecznie odprowadza wodę z powierzchni naszej skóry. Dzięki właściwościom termoregulacji w lecie chłodzi a w zimie grzeje (naturalny efekt termiczny Extra Merino). Wełna jest jedynym materiałem, który utrzymuje ciepło nawet gdy jest mokry.

 Dodatkowo, pojedyncze włókna tej wełny są o wiele cieńsze niż włókna zwykłej wełny, co powoduje, że merino nie drapie i nie drażni naszej skóry. Wełna merynosów jest przyjemna w dotyku, odprowadza wilgoć i pozwala oddychać, zapewniając komfort naszej skórze.Ale oprócz tego, posiada również właściwości przeciwbakteryjne. Dlatego jest ceniona przez alergików, chroni przed promieniami UV. 

Wełna owcza wykazuje też właściwości samoczyszczące, nie gniecie się i nie elektryzuje. Dodatkowo dzięki swojej elastyczności zachowuje swój oryginalny kształt i - co najważniejsze - wszystkie swoje wspaniałe właściwości przez długi czas. Wełna owcza ma najkorzystniejsze właściwości ze wszystkich włókien tekstylnych i jest stosowana jako pierwsza warstwa, dla osób aktywnie uprawiających sport oraz osób spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu zarówno zimą, jak i latem.

Newsletter