Dzianiny z serii Polartec® Classic wykonane w 100% z poliestru o strukturze weluru tworzą kieszenie powietrza zatrzymujące powietrze i utrzymujące ciepłotę ciała. W przeciwieństwie do tańszych dzianin z polaru, produkty Polartec® Classic utrzymują zdolność izolacji termicznej oraz ładny wygląd nawet po wielu praniach. 

POLARTEC®Classic Micro  to najcieńsza i najlżejsza z serii dzianin POLARTEC® Classics, przeznaczona dla odzieży pierwszej warstwy
izolacyjnej.Posiada zdolność odprowadzania wilgoci od ciała, rozprowadza ją na zewnętrznej powierzchni, dzięki czemu błyskawicznie
schnie. Tak jak wszystkie dzianiny POLARTEC® jest termowentylacyjna, odporna na wielokrotne pranie mechaniczne oraz nie pilinguje się.

Dzianina Polartec® Classic Micro jest najlżejszą tego typu dzianiną dostępną na rynku i ponadto jest niezwykle miła w dotyku.Stanowi odniesienie do lekkiego materiału zapewniającego ciepło i oddychalność. Dzianiny Polartec®Classic, od prawie trzech dekad, ze względu na swoje parametryizolacyjne znajdują się na pierwszym miejscu wśród doświadczonych entuzjastów sportów outdoorowych. 
Newsletter