PCE -bardzo przyjemny materiał, z uwagi na nowoczesną technologię wytworzenia charakteryzuje się dużą elastycznością, wytrzymałością (Elastan Lycra) oraz łatwością odprowadzania dużej ilości wilgoci ze skóry na zewnątrz materiału i szybkim odparowywaniem jej z wierzchniej części materiału.

Tkanina PCE zapewnia poczucie komfortu w każdej sytuacji, doskonale dopasowuje się do sylwetki. Dzięki doskonałej sprężystości         i optymalnej miękkości materiału wyróżnia się wysokim komfortem i wygodą. Produkty są stosowane do uprawiania sportu przez cały rok, w lecie jako pojedyncza warstwa, w zimie jako pierwsza warstwa. W celu optymalnego wykorzystania funkcjonalności bielizny w niskich temperaturach, zalecane jest użytkowanie dodatkowych warstw odzieży, spełniających funkcje izolujące. Produkty z hydrofilowego włókna poliestrowego odprowadzają więcej wilgoci z powierzchni skóry do zewnętrznej warstwy tkaniny, dzięki unikalnemu profilowi i ulepszonej technologii włókien. Wilgoć jest następnie rozprowadzana, co zwiększa skuteczność parowania.

Produkty wykonane z materiału PCE zapewniają doskonałą izolację termiczną przy zachowaniu maksymalnego komfortu                         i odprowadzania wilgoci z całego ciała. Elastan Lycra zapewnia również stabilność kształtu tkaniny.

Newsletter